Nezaradené, Príbehy, Tlačenka
Leave a comment

Magna pomáha deťom terapeutickou stravou

V Pakistane a Indii som videl, ako to v skutočnosti vyzerá, keď človek žije „z rúk do úst“ – aj to len v lepšom prípade. Keď ma oslovili z organizácie Magna – deti v núdzi kvôli charitatívnemu príspevku v rámci Svetového dňa proti hladu (16. 10. 2016), vôbec som si nevedel predstaviť, čo je myslené pod názvom terapeutické jedlo. Predstavil som si mamin vývar, ovocie, varené mäso s chrenom a kopec zeleniny. Toto je pre mňa zaručený liek v akejkoľvek terapii.

Po prečítaní slova hladomor som si uvedomil, v akom blahobyte som sa narodil. Bola to vlastne náhoda alebo sa o to pričinili neznáme sily, že som sa ocitol práve tu, v strednej Európe. Hladomorom nazývam deň, keď mám v chladničke iba horčicu, vajíčka a jogurt. A to býva večer, keď sa vrátim po týždni domov zo služobnej cesty. Je neuveriteľné, že na svete sú miesta, kde by môj hladomor bol hostinou. Plne si uvedomujem, že svet nekončí na našich hraniciach alebo za dverami môjho bytu, a preto oceňujem prácu organizácie Magna a ich pomoc deťom v krajinách sužovaných hladomorom. Preto verím, že nabudúce, keď budete vyhadzovať potraviny, zamyslíte sa nad deťmi z týchto krajín.

magna2

Toto jedlo vylieči u väčšiny detí akútnu podvýživu bez komplikácií v priebehu 8-12 týždňov. Hotové terapeutické jedlo na liečbu podvýživy obsahuje obohatený mliečny prášok a dodáva všetky živiny, ktoré podvyživené dieťa potrebuje na doplnenie nedostatkov a naberanie váhy. Dávkuje sa podľa stavu a hmotnosti dieťaťa. Liečené dieťa už nepotrebuje iné jedlo. S dlhou trvanlivosťou a nevyžadujúcou prípravou, môže byť podávané vo všetkých prostrediach a umožňuje liečbu pacientov doma, ak netrpia komplikáciami.

Toto jedlo je hlavnou zbraňou v boji proti hladu humanitárnej organizácie MAGNA Deti v núdzi, ktorá používa terapeutickú stravu v Kongu, Kambodži, Južnom Sudáne, Sýrii alebo aj počas sucha a hladomoru na hraniciach Kene a Somálska. Doposiaľ MAGNA na záchranu života detí použila viac ako 8 miliónov balení terapeutickej stravy.

Recept na najlepšie jedlo
Aj vy môžete pomôcť bojovať najlepším jedlom proti hladu a recept je pomerne jednoduchý. Stačí poslať SMS v tvare MAGNA na číslo 806 a stanete sa pravidelným darcom. Za symbolickú čiastku 3€, ktorá bude pripočítaná k vašej faktúre, zabezpečí organizácia MAGNA Deti v núdzi terapeutickú stravu pre podvyživené deti vo svete.

Magna Deti v núdzi
Magna Deti v núdzi je slovenská humanitárna organizácia, ktorá pôsobí na troch kontinentoch sveta v rozvojových oblastiach. Aktuálne sa zameriavame na jednu z oblastí, ktorú Magna svojimi aktivitami rieši a to je boj proti hladomoru v krajinách ako je Keňa, Nikaragua alebo Kambodža.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *