LúkBúk
Leave a comment

Macek Lab 2016-2018 Začiatok, Záhrada

Bol január 2016. Bol to rok, počas ktorého som pokračoval v kočovnom živote. Okrem služobiek som väčšinu času trávil v Banskej Štiavnici. Samota, zima a ľudoprázdno boli skúšky, ktoré som prekonával sám so sebou. Úprimne, dostával som sa zo zlého obdobia a toto bol pre mňa oddych, ktorý moje telo a duša potrebovali. Počas štandardných večeroch v samote, kde boli moje hlavné problémy teplo, jedlo a zjazdná cesta, som sa zamýšľal nad mojou dlhodobou dilemou, kam by som sa chcel posunúť a že sa nechcem vydať na dráhu foodblogera a byť len reklamným pútačom.

Vďaka rodine a kamarátovi Petrovi, ktorý dnes vlastní koncept Búcheck, som sa dopracoval k prvým návrhom. Peťo ma hnal, aby som neváhal a začal. Trvalo to 10 mesiacov, až som pre neho a Zuzinu vyrobil prvé vzorky na test. Zahrievacie kolo dopadlo dobre z pohľadu, že bolo rýchlo jasné, čo zmeniť – a prakticky sa to deje neustále. Stále sa objavujú ďalšie možnosti, ako oblečenie skvalitniť a posunúť o ďalší level vyššie.

Nebyť tiež kamarátov Noriky a Jakuba, ktorí ma na začiatku podporili a nafotili prvú kolekciu, tak by sa asi štart ďalej odkladal. Moja neistota a večná nespokojnosť by bez tých všetkých ľudí pohltila natoľko, že by som chcel opravovať a zdokonaľovať veci až do nekonečna. Kamarát Miloš nám prepožičal ich budovu na fotenie a tak vznikla prvá kolekcia. Môžeme ju nazvať pracovne „Základ“. Fotili sme v novembri a najviac si vytrpeli Peťo a Zuzina, ktorí fotili pri mínusových teplotách v areáli starej zbrojovky v Brne.

Prešiel rok a vďaka mnohým ponaučeniam, ale aj chybám som sa mohol posunúť ďalej, a tak vznikla nová kolekcia s názvom „Záhrada“. Celú záhradkársku osadu založil môj starý otec Macek. Ubehli už dva roky od výroby prvých kusov. Boli to poučné a zároveň ťažké roky, počas ktorých nechýbal ani taký moment, keď som to chcel celé ukončiť a vzdať sa. Bolo náročné riešiť aj iné problémy ako bežné s dodávateľmi či výrobou.

Tým, že okolo Macek Labu je úzky kruh ľudí, stal som sa súčasťou aj ich životných útrap, čo bolo veľmi náročné, no spoločne ich prekonávame a verím, že sa nám to bude spolu aj vždy dariť. Lebo taký je život a kolobeh nezastavím ani nezmením. No viem, že budem lepšie pripravený. A aj vďaka Viki, ktorá prebrala náročnú úlohu, a to komunikáciu s krajčírskou dielňou. Ďakujem vám všetkým za podporu! Vidíme sa čoskoro pri novej kolekcii v roku 2019, ktorá bude rozšírená o ďalšie druhy oblečenia, záster, materiálov a farieb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *